Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου 2007

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ : ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-Α.Ε.Λ. 1-2

Το δρόμο για την επαγγελματική ομάδα έδειξαν οι νέοι πετυχαίνοντας την πρώτη τους φετινή νίκη στο πρωτάθλημα νέων, επικρατώντας με σκορ 1-2 επί της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης. Οι νέοι της ΑΕΛ απέκτησαν προβάδισμα αρκετά νωρίς, πετυχαίνοντας δύο γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο. Ο Μπανούσης στο 4’ και ο Λύτρας στο 10’ ήταν οι σκόρερ των δύο γκολ της ΑΕΛ, ενώ για την ομάδα της Τρίπολης μείωσε ο Τροϊρης στο 70’, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι περισσότερο στα λεπτά που απέμειναν.

Οι συνθέσεις :

Αστέρας Τρίπολης: Λυμπερόπουλος, Τόκος, Πριόβολος, Τσουκάνι, Κουλούρης (46 Μπεντεβής), Τροϊρης, Μέτζια (81 Γιαννόπουλος), Ζιούλης (46 Αποστολίδης Α.), Αρδάνης (46 Ηλιόπουλος), Μπολμποτσάν, Αποστολίδης Ι.

ΑΕΛ: Μπαϊμάκης, Όντος, Ζάγκος (76 Καρατέεβ), Νόνης, Πολύζος, Ραχωβίτης, Καραγιάννης, Μάγγος (81 Σπυρόπουλος), Λύτρας (63 Νούλας), Κοκόμπελης, Μπανούσης (68 Τηλιόπουλος).