Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2007

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΟΙ ΝΕΟΙ

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα Νέων της ΑΕΛ απέσπασε την ισοπαλία 1-1 από τον Ηρακλή στο βοηθητικό γήπεδο του Καυτανζογλείου Σταδίου, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του οικείου πρωταθλήματος της Superleague. Οι «βυσσινί» δεν βρέθηκαν σε καλή ημέρα, ενώ γενικά το ματς ήταν ιδιαίτερα μέτριο ποιοτικά. Το σκορ άνοιξαν οι «κυανόλευκοι» στο 78ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Παναγιωτόπουλος, ενώ η απάντηση για τους Νέους της ΑΕΛ ήρθε στο 94ο λεπτό με κεφαλιά του Πολύζου μετά από σέντρα του Μπανούση.

ΑΕΛ: Μπαταβάνης, Καρατέεβ (80 Σπανός), Όντος (46 Λύτρας), Νόνης (46 Μπουρουζίκας), Πολύζος, Ραχωβίτης, Καραγιάννης (63 Τηλιόπουλος), Κοκόμπελης (46 Σπυρόπουλος), Μπανούσης, Μάγγος, Ζάγκος.