21:30 SS3: ΤΑΟΥ ΚΕΡΑΜΙΚΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Euroleague: Φάση ομίλων (Ζ)
21:45 NET: ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ-ΛΙΟΝ Champions League: Φάση Ομίλων (Ζ)
21:45 SS1: ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ - ΙΝΤΕΡ Champions League: Φάση Ομίλων (Ζ)
21:45 SS2: ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ - ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ Champions League: Φάση Ομίλων (Ζ)
21:45 SS4: ΡΟΜΑ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. Champions League: Φάση Ομίλων (Ζ)
21:45 SS7: ΟΥΝΙΚΑΧΑ ΜΑΛΑΓΑ - ΑΡΗΣ Euroleague: Φάση ομίλων (Ζ)
23:45 SS2: CHAMPIONS LEAGUE: ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Μπαρτσελόνα - Στουτγκάρδη (Μ)
23:45 SS3: CHAMPIONS LEAGUE: ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Αρσεναλ - Στεάουα (Μ)
23:45 SS4: CHAMPIONS LEAGUE: ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Σλάβια Πράγας - Σεβίλλη (Μ)
23:45 SS7: CHAMPIONS LEAGUE: ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ Σπόρτιγκ - Ντιναμό Κιέβου (Μ)

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ...

12/12/2000 Ο 26χρονος Haris Brkic, διεθνής καλαθοσφαιριστής της Παρτίζαν Βελιγραδίου τραυματίζεται σοβαρά από πυρά αγνώστων έξω από το γήπεδο της ομάδας του και πεθαίνει την επομένη

12/12/1999 Στον αγώνα της 11ης αγωνιστικής Καβάλα-Πανιώνιος (3-7) σημειώνονται τρία ρεκόρ. Για πρώτη φορά σημειώνεται σκορ 3-7 στην Α’ Εθνική (ούτε 7-3 υπάρχει), για πρώτη φορά ο Πανιώνιος βάζει 7 γκολ εκτός έδρας (Απόλλων Αθ.- ΑΕΚ 1-7 την περίοδο 1964-65 και ΑΕ Νικαίας- Εθνικός 1-7 την περίοδο 1959-60) και πρώτη φορά η Καβάλα ''τρώει'' στην έδρα της 7 γκολ

12/12/1984 Ο Μάρτον Εστερχάζι, ο διεθνής Ούγγρος μέσος μεταγράφεται στην ΑΕΚ μετά από ενέργειες του προέδρου Ανδρέα Ζαφειρόπουλου, που τον αρπάζει από την Μπαρτσελόνα

12/12/1968 Ο Arthur Ashe γίνεται ο πρώτος έγχρωμος τενίστας που ανεβαίνει στο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης

12/12/1959 Ο Bruce McLaren σε ηλικία 22 ετών και 104 ημερών γίνεται ο νεότερος οδηγός που κερδίζει αγώνα Grand Prix όταν κατακτά την πρώτη θέση στο Sebring της Φλόριντα

12/12/1930 Εγκαινιάζεται το γήπεδο Συντριβανίου, έδρα του ΠΑΟΚ, με την διεξαγωγή φιλικού αγώνα εναντίον του Άρη και νίκη των γηπεδούχων με 2-1.